Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
14 postów 45 komentarzy

Bankometr

Bankometr - bloger w tematyce finansowej

Po aferze KNF banki chcąc odzyskać kapitał dają 3,9%

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pokłosie afery KNF - 3,9% w bankach Czarneckiego. Idea i Getin chcą odzyskać kapitał. Okazja, bezpieczna pod warunkiem rozłożenia kapitału do poziomu ochrony BFG.

O Aferze KNF na pewno wszyscy słyszeli. W wyniku szumu medialnego na temat oskarżeń korupcyjnych wystosowanych przez Leszka Czarneckiego wobec KNF Idea i Getin straciły sporo kapitału, który ludzie wypłacali. Oba banki przetrwały to bez większych problemów i pomocy z zewnątrz.

Teraz chcąc odzyskać kapitał oba banki wprowadziły wysokooprocentowane lokaty na 3,9% na 3-4 miesiące bez ograniczeń kwotowych. Podczas gdy lokaty promocyjne na takim poziomie zwykle mają ograniczenia kwoty maksymalnej do 10, czy 20 tys. złotych.  Dodatkowo obie lokaty można zerwać bez utraty odsetek w dowolnym momencie. Przetestowałem – przy zerwaniu lokaty od razy pieniądze wpływają na konto razem z należnymi odsetkami za okres trwania lokaty. Także taki depozyt jest w pełni płynny.

Także jest to niewątpliwie okazja dla osób z większym kapitałem i można to zrobić w pełni bezpiecznie rozkładając kapitał między oba banki do poziomu gwarancji BFG, która jest bardzo wysoka bo wynosi równowartość kwoty 100 000 euro , czyli około  429 tys. także w dwóch bankach można rozdysponować nawet ponad 850 tys. na 3,9% a nie jak to było dotychczas, że lokaty na 3,5-4% były tylko do 10 lub max 20 tys.

Chyba, że ktoś nie wierzy w BFG i że zadziałałby w razie czego tak sprawnie jak w przypadku Skoków, czy SK Banku. Fakt, że Idea i Getin to o wiele większe banki, ale gwarantem BFG jest państwo polskie. Jego niewypłacalność oznaczałaby bankructwo naszego kraju, a tak źle raczej nie będzie.  W takim wypadku zostaje tylko dziura w ogródku do przechowywania oszczędności.

Osobiście kibicuję i Idei i Getinowi, bo jak przejmie je jakiś inny bank na przykład Sandander to na polskim rynku zostanie kilka gigantów, a lokaty będziemy mieli oprocentowane na 1% poniżej inflacji, co już będzie czystą stratą. Nie bronię tych banków, nie popieram praktyk bankowych i wciskania ludziom różnych dziwnych produktów inwestycyjnych. Nigdy nie zakładam żadnych lokat strukturyzowanych, polisolokat, nie kupuję obligacji korporacyjnych i innych tworów, tylko zwykłe lokaty bo cenię sobie bezpieczeństwo, a tego typu produkty moim zdaniem są tak oszacowane na podstawie prawdopodobieństwa, że jest to często naciąganie klientów i wszystkie banki to robią. Jednak jak ktoś korzysta tylko z normalnych lokat i kont, nie kusi go większy zysk, to Idea i Getin zawsze miały najlepszą ofertę. Także mam nadzieję, że nie przejmie ich żaden zagraniczny wielki „banczor” i wchłonie ich klientów.

 

Więcej na temat tych lokat oraz alternatywnych lokat w innych bankach, które dają jeszcze w miarę dobry procent można przeczytać tutaj: https://antyhaczyk.blogspot.com/2018/11/alternatywy-idea-bank-getin-gdzie-przeniesc.html Oczywiście w innych bankach trzeba pogodzić się już z niższym oprocentowaniem, ale jak ktoś nie wierzy w BFG to może mimo wszystko woleć przenieść pieniądze.

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031