Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
15 postów 46 komentarzy

Bankometr

Bankometr - bloger w tematyce finansowej

EFL Leasing: Kojarzenie brandu z instytucją publiczną

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Marketingowe kojarzenie marki, brandu z instytucją publiczną - państwową lub europejską, w celu wzbudzenia zaufania.

Coraz częściej zauważam w branży finansowej próby pewnego zabiegu marketingowo-psychologicznego. Otóż polega to na nadawaniu firmom prywatnym nazw, które mają wywołać skojarzenie z instytucją publiczną nawiązującą do państwa polskiego lub do jakiejś instytucji europejskiej.

Tytułowy EFL to skrót od Europejski Fundusz Leasingowy - jest to spółka oferująca leasing, podlegająca pod bank Credit Agricole. Nazwa brzmi jak jakaś instytucja Unii Europejskiej. Przez co wywołuje skojarzenia z wiarygodnością, bezpieczeństwem, stabilnością.

Oczywiście są to tylko moje subiektywne podejrzenia o celowość takiego nazewnictwa. Nie wiem czy taki był cel, ale takie skojarzenia może moim zdaniem wywoływać.

Jest to dość sprytny zabieg tworzenia nazwy firmy. EFL jest firmą, a w zasadzie korporacją stricte komercyjną. EFL tyle ma wspólnego z funduszami europejskimi, że funkcjonuje w Europie i na tym się kończy związek EFL z funduszami Unii Eurpejskiej.

Inne przykłady:

Polskie Doradztwo Finansowe - polskie, bo działa w polsce, ale to doradcy, którzy sprzedają produkty finansowe. Z tego co wiem odwiedzając ludzi w domach. Samej tej formy sprzedaży może nie będę komentował, ani też jakości produktów i sposobów przekonywania - raz mnie odwiedzili w domu właśnie. Zgodziłem się na prośbę kolegi, który tam pracował (nie za długo z resztą).

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne - firma organizująca szkolenia. To już może mniej razi niż powyższy przykład, ale też polskie bo działa w Polsce, a towarzystwa i stowarzyszenia raczej kojarzą się z działalnością społeczną.

Dość ciekawym przykładem może być też nazwa banku Pekao, która kojarzy się z PKO BP. Chociaż bank Pekao wywodzi się ze spółki państwowej.

Źródła:

Leasing EFL (opinia) https://antyhaczyk.blogspot.com/2018/09/efl-leasing-opinie-europejski-fundusz.html

Wikipedia https://www.wikipedia.org

KOMENTARZE

  • @ autor
    W Polsce działa jeszcze Skarbnica Narodowa Sp. z o.o z kapitałem zakładowym 50000 zł. Zajmująca się sprzedażą złotych i srebrnych monet kolekcjonerskich i medali okolicznościowych, której nazwa również sugeruje skojarzenie z Mennicą Polską.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30