Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
15 postów 46 komentarzy

Bankometr

Bankometr - bloger w tematyce finansowej

Jak Nest Bank zdobywa klientów (opinie)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bank ma niecałe 2 lata, a bardzo szybko zdobywa nowych klientów.

Nest Bank jako nowa marka rozwija się dość szybko. Teraz trochę jakby zwolnił tempo, ale od początku działalności zdobył wielu nowych klientów bardzo krótkim czasie. Kampania reklamowa w telewizji nie jest jakaś wyróżniająca się na tle innych banków. W Internecie chyba też jakoś szczególnie się nie wyróżnia. Dlatego też zaciekawił mnie ten bank.

Przede wszystkim nie jest on nowy - powstał po połączeniu innych marek należących do FM Banku. W tym jego prekursora, czyli banku Smart, który swego czasu zdobył sporą popularność oferując proste darmowe darmowe konto bez warunków. Całkowicie bez warunków - z darmową kartą i prowadzeniem konta, bez konieczności wykonywania jakichkolwiek działań po stronie klienta takich jak miesięczne wpływy, czy płatności kartą.

Pamiętam, że masę ludzi wtedy przenosiło konta do tego banku, mimo że również nie był marką ugruntowaną na rynku. Widać bank ten trafił w potrzeby klienta i popyt na proste darmowe konta bez kombinowania.

W tamtym czasie było to chyba jedyne takie konto. Nest Bank utrzymał zasadę wprowadzoną przez poprzednika i mimo pewnych problemów natury systemowej, czy informatycznej na początku - o czy można było przeczytać w Internecie - bank utrzymał tempo pozyskiwania nowych klientów, mimo że opinia o nim nieco podupadła. Mam tu na myśli historię z niezgodnościami sald na kontach klientów.

Co ciekawe całkowicie zaskoczyło mnie przebrandowienie dobrze rozwijającej się marki banku Smart, nową całkiem świeżą i o innym już profilu - Nest Bank to bardziej tradycyjny bank nastawiony na rodzinę, z oddziałami i ofertą dla rodzin.

Smart był stricte internetowy.

Konkurencja nigdy nie śpi. Szybko pojawiły się podobne, a nawet lepsze konta. Idea Bank zaoferował konto Idealne, też całkowicie bez warunków, nawet z darmowymi przelewami natychmiastowym, czego nie ma w żadnym innym banku, w Nest Banku też nie. Jednak Idea jako bank ma nienajlepsze opinie dzięki historiom z Getinem, GetBackiem, czy złożonymi produktami inwestycyjnymi itp.

Z kolei BGŻ BNP Paribas zaoferował konto optymalne, też darmowe bez warunków. Tu jednak trzeba podczas składania wniosku wgrywać skan lub zdjęcie dowodu, umowa jest z podpisywana u kuriera, podczas gdy w Nest Banku podobnie jak w Idei wystarczy przelew z innego konta i już mamy założony rachunek. Klient dzisiaj lubi szybkość i wygodę. Na czym Nest Bank wygrywa.

Sam bank nie jest idealny. Oferta nie jest zbyt szeroka, ale chyba proste konto z jasnymi zasadami to czego pewna grupa klientów oczekiwała już od dawna. Jak to w przypadku większości banków bywa jedni mają pozytywną opinię inni wręcz przeciwnie.

Źródło: Opinie o Nest Bank https://antyhaczyk.blogspot.com/2017/03/nest-bank-opinie-konto-oplaty.html

Czy Nest konto wystarczy, aby Nest Bank ugruntował swoją pozycję na rynku. Trudno powiedzieć. Dzisiejsi klienci są raczej wymagający. Wiele osób słysząc nazwę Nest Bank, pyta w ogóle co to jest. Także jeszcze daleka droga przed tym bankiem.

Czy to bezpieczny bank? Też trudno powiedzieć, bo do finansów i wewnętrznych problemów trudno dotrzeć. Patrząc jednak w jakiej sytuacji jest Getin, czy Idea, to wydaje się, że Nest jest jednak bezpieczniejszym bankiem. Oczywiście porównania do wielki banków typu ING, Alior, Santader mija się z celem. Jednak jak na razie w dużych bankach nie możemy liczyć na bezwarunkowo darmowe konta.

KOMENTARZE

  • a Bank Pocztowy ? proszę o analizę... bo
    ...mnie ujęła możliwość wpłacania i wybierania gotówki u mnie od 7.00 do 19.30 a w soboty od 7.00 do 13 stej

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30