Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
15 postów 46 komentarzy

Bankometr

Bankometr - bloger w tematyce finansowej

Czy Vivus ma rosyjskie powiązania?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jakiś czas temu w sieci pojawiły plotki, że Vivus - czyli najpopularniejsza firma udzielająca pożyczek internetowych w Polsce, może podlegać rosyjskim wpływom.

Jakiś czas temu portal NaTemat opublikował kilka artykułów sugerujących powiązania giganta na rynku pożyczek online, czyli firmy Vivus.

Najpierw był artykuł opisujący możliwość powiązania rosyjskiego oligarchy (Oleg Bojko - nie wiem jak odmienić ;) Olega Bojki? )

http://natemat.pl/135555,rosyjski-oligarcha-rozpycha-sie-w-polsce-oleg-boyko-stoi-za-firma-pozyczkowa-vivus

Na co Vivus się oburzył i wysłał sprostowanie do portalu, w którym informuje, że wspomniany oligarcha nie ma żadnych powiązań z firmą.

Mimo wszystko w kolejnym artykule portal NaTemat nadal poddaje pod wątpliwość powiązania Vivusa.

http://natemat.pl/136603,czy-vivus-pl-nalezy-do-rosjan-dostalismy-sprostowanie-wyjasniamy-sprawe

W zasadzie na dzisiejszym rynku finansowym większość spółek, banków i firm ma tak zagmatwane powiązania, że co jakiś czas powstają na ten temat wręcz teorie spiskowe. Nikt do końca nie wie kto za kim stoi.

Przy czym jakie to ma znaczenie dla przeciętnego Polaka? W zasadzie niewielkie jeśli jest tylko zbiorem literek w formia nazwiska i imienia. Osoby, które nie korzystają z pożyczek może nie zdają sobie sprawy, ale taka firma jak Vivus udziela Polakom pożyczek w sumie na grube miliony i ogólnie jest bardzo popularna.

W społeczeństwie i mediach ogólnie nie ma aprobaty dla tego typu firm, ale mimo wszystko można przeczytać całkiem dobre opinie o Vivus http://antyhaczyk.blogspot.com/2015/05/vivus-opinie-pozyczki.html np. w Antyhaczyku

Vivus przyciąga stale nowych klientów oferując promocyjne darmowe pożyczki dla nowych klientów i są one autentycznie darmowe. Inne firmy konkurencyjne również próbują to robić, ale Vivus jest niewątpliwym liderem. Z dużym kapitałem jest w stanie zaoferować coraz wyższe kwoty i dłuższe okresy dla nowych klientów, gdzie inne firmy borykają się z dylematem związanym z ryzykiem udzielania takich pożyczek. Oczywiście potem sobie odbijają na pożyczkach udzielanych poza promocją, które są delikatnie mówiąc w ch... drogie. Nie bardzo są one w stanie konkurować z Vivusem.

Większość z nas nie zdaje sobie nawet sprawy jak wiele osób z naszego otoczenia skorzystało z pożyczki w Vivusie, bo nikt się tym nie pochwali. Faktem jest, że spłacane w terminie są za darmo. Są łatwo i szybko dostępne, co przyciąga coraz więcej klientów. Zostawiamy tam nasze dane, numery kont, telefonów itp. Przy czym w zasadzie w bankach robimy to samo.

Cała finansjerą mogą rządzić ludzie potężniejsi niż rządy. Pytanie czy warto się tym przejmować, skoro i tak nie mamy na to wpływu. Aczkolwiek nie wiem też, czy po prostu czasem dziennikarze w pogoni za sensacjami nie podają informacji, których nie da się zweryfikować.

KOMENTARZE

  • ...
    Z drugiej strony prawie każdy banki, czy inna firma sektora finansowego powiązana jest z zagranicznym kapitałem.
  • ...
    Sorki za literówki, nie zauważyłem, że ich tyle narobiłem. Z jakiegoś powodu mi nie podkreślało na czerwono w formularzu jak pisałem artykuł. W każdym razie chyba wszystkie poprawiłem.
  • Przerabianie codziennie
    Ponieważ codziennie przerabiamy tematykę pożyczek tzw. chwilówek min. Vivus, warto wskazać, że 30 dniowe pożyczki są w większości przypadków niespłacalne i przedłużane regularnie przez pożyczkobiorcę dają wysoki zysk. Pamiętajmy, że im wyższa kwota pożyczki tym wyższa kwota przedłużenia.Tzw. ustawa antylichwiarska jest sprytnie ominięta tzw. refinansowaniem pożyczki przez inny podmiot często współpracujący:) Wskażmy również, że chwytliwy slogan "pierwsza pożyczka za darmo" działa jak pierwsza działka za darmo - uzależnia :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30